головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
«Дім Європи в Києві» або пісенне дітище Людмили Височинської
Автор: Гриценко Олена
науковий співробітник відділу культури НДІУ

«Дім Європи в Києві» або пісенне дітище Людмили Височинської

"Дім Європи в Києві" – один із понад 100 центрів просвіти та інформації, що працюють у 24-х країнах Європейського континенту. Кожний з Європейських домів має свою направленість, свої інтереси й можливості. Це незалежні об'єднання, структури і методи праці яких є відображенням їхніх зв'язків із певною країною, регіоном, культурним центром.
У вересні 1999 р. за ініціативою Української Екологічної Академії Наук (УЕАН) та видатних діячів культури й мистецтва було відкрито "Дім Європи в Києві", основним завданням якого стала інтеграція української культури і науки до сім'ї європейських народів з метою вирішення проблем екології, духовності та культури. Його першим президентом було обрано відомого українського композитора, музикознавця, громадського діяча, академіка УЕАН – Людмилу Йосипівну Височинську.
В час, коли суспільство втратило вагому частину духовних цінностей та орієнтирів, діяльність цієї маленької, талановитої жінки-митця виявилася вкрай необхідною і важливою для виховання дбайливого ставлення до природи, до духовних надбань українського народу.
Відновлення, збереження, відтворення екології людської душі потребують багато зусиль, бо екологія, народившись у надрах біологічної науки, давно вийшла за її межі. Вважаючи, що екологія й духовність є тими рушійними силами, які здатні об'єднати людей, спрямувати їхню енергію в русло добра, відновити високоморальне ставлення одне до одного, до природи як невід'ємної сутності людського буття, Людмила Йосипівна Височинська доклала багато зусиль для збереження, оновлення і відродження духовної сили людини.
Один з депутатів Верховної Ради України казав так: "Коли ви зустрічаєте абсолютно безнадійну, але дуже важливу і потрібну людям справу, спробуйте зацікавити нею Людмилу Височинську. І нема каменю, який би вона не зрушила".
Дійсно, за той час, коли Л.Височинська була президентом "Дому Європи в Києві", було проведено 7 Міжнародних конгресів з проблем екології та духовності, засновано 6 Міжнародних премій: "Дружба", імені В.І.Вернадського, імені С.Гулака-Артемовського, "Меценат екології і культури", "Слов'яни", "За вропейську солідарність". Лауреати цих премій – фонди, спілки, вчені, митці, письменники, громадські й політичні діячі – зробили вагомий внесок у розбудову української культури, у поліпшення екологічної ситуації.
Організація концертів, вечорів дружби, зустрічей, присвячених пам'ятним датам, провідним діячам науки, культури й мистецтва, проведення 5-го ювілейного Міжнародного фестивалю "Крізь тернії до зірок" у Черкасах сприяли розвитку і зміцненню міжнародних та міжрегіональних зв'язків України і Києва, зокрема.
У 2001 р. в Києві на вулиці Еспланадній було закладено Алею Дружби народів європейських країн і встановлено пам'ятний знак "За Європейську солідарність". А в жовтні 2002 р. Алею Дружби було присвоєно ім'я Л.Й.Височинської (посмертно).
Є на нашій планеті люди, чиє покликання – робити життя кращим. Створюючи повсякдення своїми помислами й діяннями, вони "обіймають мільйони", несучи їм світло Розуму і Любові.
"Коли хочеш намалювати портрет, творчий портрет обдарованої особистості, то передусім ловиш себе на думці, що та чи інша людина все своє життя працює на одне-єдине слово. І я думаю..., де те слово знайти, слово, на яке невтомно трудиться душа Людмили Височинської? Чи воно у хвилях Дніпрових, чи воно у травах українських полів, чи воно на вершинах найвищих?" – висловився головний редактор журналу "Слов'янське віче" Іван Кирпель.
Дивлячись на Людмилу Йосипівну, важко було повірити, що за її плечима важкі буремні роки війни, післявоєнна відбудова, буденна й копітка робота в системі вищої школи. Попри все, притаманна їй життєва енергія була справжнім запалом для молодих. Відомий композитор, академік, музикознавець, піаністка, художній керівник першого в Україні Театру пісні відзначена багатьма нагородами України і багатьох країн світу; Болгарія і Франція, Німеччина і Польща, Англія, Канада, Монако, Росія неодноразово вітали на численних концертах талановиті пісні українського митця.
Вона багато чого робила вперше. Першою написала пісні про українців, які живуть у Канаді, такі пісні, як: "Пісня про Канаду і Україну" на вірші Івана Шимчишина та "Сторона моя далека, хоч наснись мені" на вірші Олександра ...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet