головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Я так люблю її - мою Україну убогу!..
Автор: Кононенко Петро
доктор філологічних наук, професор, академік Української академії наук, Академії наук Вищої школи України, Української Вільної Академії наук у США, Міжнародної Слов`янської академії, Української академії політичних наук, Президент Міжнародної асоціації "Україна і світове українство", директор ННДІУВІ.

Я так люблю її - мою Україну убогу!..

Кожна людина – окремий світ. Але світи є різні: маленькі й великі; романтично-високі й приземлено-низькі; осяяні величчю і красою й блякло-похмурі; сповнені людського тепла і холодні байдужістю... Аналогічно і з людьми: вони є джерелами радості, мудрості, любові, а є свідченнями, що ніщо на землі не є вічним. Як і громади людей: є рушії історії, а є, за словами Т.Шевченка, "капуста головата...".
Коли зустрінетеся з Ольгою Коноваленко, одразу відчуєте: людина – це таки світ вічності й добра, бо вона – справжня! – безмежна глибиною почуттів, мірою всезагального інтересу, системного мислення і – осяйної любові. Несподіваної, як на наш "ринковий" час, любові: до цього суперечливого світу, до людей, до праці, до високого мистецтва й незмірне важких, рутинних умов реалізації обов'язків, до колег і дітей. До перемог над обставинами і над собою.
І особливо до України...
Одразу чуємо: що ж тут дивного – в любові до України?! Он послухайте наших міністрів і депутатів, мільйонерів і "губернаторів", партійців і представників церков – тільки й чути про любов до Батьківщини, одні тобі невиліковні патріоти. Що це не позначається на підвищенні добробуту села і міста, на покращенні долі учителя й лікаря, маси сиріт і незахищеної молоді, так то ж – вина інших, з "брудними" думками. А їхній патріотизм замішаний на "чистій", "безкорисливій" любові... А головне, що вони так красиво й невтомно говорять про свою любов!
Ольга Степанівна Коноваленко, хоча й веде безперервний діалог із суспільством як головний редактор щотижневика "Освіта", благоговійно, як священну таємницю, носить любов у собі, вважаючи: сонце, коли воно є, то гріє та світить і крізь найгустіші хмари.
Офіціозні патріоти говорять про любов, дбаючи про мету, якої не афішують.
Для Ольги Коноваленко любов є аналогом енергії добротворення, руху до мети – виплеканої всім життям, відкритої й чесної. Ідеологія СРСР відносила такі феномени на рахунок "колективізму" й "інтернаціоналізму" у вихованні. Сьогочасні процеси розвіяли ті фетиші, мов дим. Колективізм поступився індивідуальним інтересам, "інтернаціоналізм" – фарисейським закликам до різного роду союзів та інтерглобалізму – інфекції технократизму й деперсоналізації людей і народів, часом – навіть хижого антипатріотизму, українофобії.
– Я переконана, – каже Ольга Степанівна, – що найголовнішим горнилом характеру та ідеалу людини завжди є сім'я – мікросвіт, з якого розпочинається дорога до макросвіту – нероздільного царства Природи й людей, Землі і Неба.
При цьому на її повновидому обличчі, як дві зорі, сходять очі – сферичні дзеркала душі, які й убирають у себе навколишній простір, і вихлюпують те сокровенне, що є відсвітом сутності душі.
Сім'я... Родина...
Для Ольги Коноваленко (Варич) то й справді деміурги її світогляду та характеру, без перебільшення – роман романів її життя.
...Коли Радянська армія, виганяючи гітлерівців, заходила в село Буки, що на Київщині, першим увійшов офіцер, весь увінчаний орденами. "Герой! – скаже про нього бойовий командир. – Я не знаю сміливішої людини за Степана Варича".
Після фронтового окупаційного пекла повернення батька означало воскресіння людей і надій. Та то – уже новий виток життя. До того були й дні миру, але й фронти, витворені своїми вітчизняними революціонер-патріотами.
Прагнучи розкрити світ роду, Ольга Степанівна малює схемку:

Яким Варич
Оляна Руденко               Степан Варич

                                                                                          Ольга Варич

Левко                              Галина Мережинська
Мережинський
Ніна Сікорська

...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet