головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Запорізька злочинна влада продовжує продаж національного заповідника “Хортиця”
Автор: Щербина Святослав
віце-президент Запорізької міської асоціації "Захистимо Хортицю".

Запорізька злочинна влада продовжує продаж національного заповідника “Хортиця”

Славним Лицарям, захисникам Українського народу, Запорозьким козакам, не те, що на думці, але і в страшному сні не могло навіть і привидітися, що їхні нащадки будуть торгувати Святою Хортицькою землею, яка густо полита їхньою кров'ю. Це не жарт, а сумна дійсність. Запорізька влада повним ходом продовжує розподіл (розпродаж) баз відпочинку, споруд та земель певних господарств, які ще за совітського ладу густо покрили Хортицю.
Цього року виповнилося 160 років з того часу, як Пророк нашої нації Тарас Григорович Шевченко побував на Славетному острові, з якого по всій Україні розливався Дух до Волі, до Відродження своєї Держави та її величі. Він ходив Хортицею, навколишніми селами і бачив, що дух лицарства в народі зник, що Хортиця є у власності іноземних колоністів, а українці є просто кріпаками. Шевченко гірко сумував за тим, що сталося з волелюбним народом, який після руйнації Запорозької Січі в 1775 році російським царатом, втратив не лише військову силу та звитягу, а навіть богатирський дух та прагнення до волі. Бачачи в що перетворили Козацьку Святиню він писав: "...а на Січі хитрий німець картопельку садить...".
На сьогодні на Хортиці власниками колишніх заводських баз відпочинку, оздоровчих та інших закладів вже стали не лише олігархи місцевого та всеукраїнського ґатунку, а навіть громадяни інших країн. Наприклад, колишня туристична база "Хортиця", а тепер – "Хортица – остров развлечений", вже втратила двох новітніх власників азербайджанського походження, яких було вбито при розподілі власності цього зламного "острова развлечений". Там є казино, сауна, стриптиз, повії та ще багато іншого непотребу. Все це суперечить самому статусу Національного заповідника "Хортиця".
З приводу недотримання запорізькою владою чинного законодавства та будівництва транснаціональної магістралі через о. Хортицю минулого року, на запрошення Запорізької міської асоціації "Захистимо Хортицю", в Національному заповіднику побувала депутатська комісія Верховної Ради України. До її складу входили Левко Лук'яненко, Лесь Танюк, Павло Мовчан та інші народні депутати. По завершенню роботи комісії відбулися слухання у Верховній Раді на Дні Уряду. 340 голосами депутати ухвалили Постанову № 140-ІV від 12 вересня 2002 року, в якій йдеться мова про розробку і будівництво альтернативних варіантів мостів через р. Дніпро, поза межами Національного заповідника "Хортиця", про передачу земель Національному заповіднику та багато іншого.
Нещодавно в робочій поїздці по Запорізькій області побував народний депутат України Л.Г.Лук'яненко. Він зі своїми друзями, академіком, директором Інституту українознавства П.П.Кононенком та кандидатом економічних наук В.Т.Коржем взяв участь у засіданні Ради Запорізької міської асоціації "Захистимо Хортицю". На Раді Левко Григорович поцікавився – чи виконується запорізькою владою Постанова ВР стосовно Хортиці, чи припинило незаконне будівництво на Хортиці величезної споруди обласне керівництво МВС України, чи передані землі Національному заповіднику Запорізькою міською радою та багато іншого. На всі ці запитання він отримав сумні відповіді: що і Постанова Верховної Ради України не виконується; що повним ходом ідуть підготовчі роботи до будівництва транснаціональної магістралі (платної) через Хортицю, по могила наших предків; що обласне керівництво міліції не лише не зупинило, а навпаки, продовжує, ще швидшими темпами зводити собі палаци на місці відібраного у тяжкохворих дітей пульмонологічного санаторію; що Хортиця не оберігається, не розвивається як заповідник, а навпаки, розпродується як місцевим, так і іноземним особам та відомствам, та ще багато, багато іншого.
Ще за совітської влади за проектом інженера Преображенського було збудовано мости через Хортицю, які носять його ім'я. Вони і сьогодні зв'язують центр міста з Хортицьким районом, що знаходиться на правому березі Дніпра. Під час будівництва на Хортиці було споруджено селище-містечко для будівельників. У будинку №55 проживав і сам інженер Преображенський. Це було більше 30 років тому.
З 1993 року Хортиця отримала статус Національного заповідника, згідно з яким забороняється будь-яке будівництво чи капітальна реконструкція вже спорудженого житла та баз відпочинку (з подальшим їх відселенням з острова). Але м...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet