головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Секція ІІ. Стан, проблеми, перспективи розвитку українознавства: огляд найважливіших аспектів, що були винесені на розгляд ХІІІ щорічної Міжнародної науково-практичної конференції “Соціально-економічні, політичні та етнонаціональні чинники буття народу в
Автор: Фігурний Юрій
кандидат історичних наук, завідуючий відділом української етнології НДІУ МОН України. Автор близько тридцяти публікацій, присвячених козацькій культурі та етнонаціональним державотворчим проблемам, зокрема двох монографій: «Історичні витоки військової культури українського козацтва», Київ, 1997 та «Історичні витоки українського лицарства», Київ, 2004.
Секція ІІ. Стан, проблеми, перспективи розвитку українознавства: огляд найважливіших аспектів, що були винесені на розгляд ХІІІ щорічної Міжнародної науково-практичної конференції “Соціально-економічні, політичні та етнонаціональні чинники буття народу в системі українознавства”

21–22 жовтня 2004 р. в столиці нашої держави – місті Києві, в Будинку вчителя відбулася ХІІІ щорічна Міжнародна науково-практична конференція “Соціально-економічні, політичні та етнонаціональні чинники буття народу в системі українознавства”, яку проводив Науково-дослідний інститут українознавства Міністерства освіти і науки України.
Вартий на увагу той факт, що Інститут українознавства є майже ровесником Української Самостійної  Соборної Держави. Поступово, крок за кроком, наш науковий заклад разом з країною впевненою ходою увійшов у третє тисячоліття. Кожна щорічна Міжнародна науково-практична конференція, яку організовував і проводив НДІУ, була вагомою цеглиною у фундаменті розбудови національної держави. Не стала винятком і вище згадана конференція. До її програми було включено доповіді представників з усіх регіонів України. Також на конференцію прибули посланці закордонних центрів українознавства, що репрезентували як власне вчених-українознавців, так і українців, котрі проживають за межами матірної України.
 В четвер, 21 жовтня 2004р., з 10 до 17 години тривало пленарне засідання, на якому обговорювалися проблеми ролі українознавства в осмисленні єдності соціального,  етнонаціонального, економічного, політичного і духовного в бутті українського народу. Також доповідачі з’ясовували причини протиріч, що виникали і виникають дотепер при поєднанні цих чинників, і обговорювали шляхи та засоби подолання існуючих суперечностей для створення матеріального і духовного підґрунтя гармонійного розвитку людини, нації  та держави.
В п’ятницю, 22 жовтня 2004 р., з 10 до 16 години відбувалася робота таких секцій: “Проблеми прав людини, нації, етноменшин в Україні”; “Політичні, геостратегічні, соціально-економічні та етнонаціанальні інтереси українського народу в глобальних процесах сучасності”; “Загальнолюдські та етнонаціональні культурні цінності: протистояння чи взаємодія?”; “Науково-світоглядна проблеми самопізнання українського народу”; “Освіта та виховання як чинники формування цілісної особистості на засадах українознавства”; “Мова як головний чинник національної ідентифікації”.
Ми хочемо звернути увагу читачів на роботу саме другої із зазначених секцій, яка розглядала політичні, геостратегічні, соціально-економічні та етнонаціональні інтереси  українського народу в глобальних процесах сучасності в контексті українознавчих досліджень. Головував на цій секції кандидат історичних наук, завідуючий відділом української етнології Фігурний Ю.С., а секретарем був науковий співробітник відділу геополітики та геостратегії України Федоренко О.А. Під час секційного засідання було виголошено чимало цікавих доповідей та повідомлень, а також проведено корисну наукову дискусію.
Так, Оксана Трухан, викладач кафедри суспільних дисциплін і права Черкаського державного технологічного університету, виголосила доповідь: “Етнопсихологічний фактор у формуванні стратегії міжнародних відносин: Україна – Схід, Україна – Захід”, в якій наголошувалася важливість економічної, політичної і соціокультурної співпраці нашої держави не тільки із західними демократіями, але і з країнами сходу, насамперед, Туреччиною, Іраном, Азербайджаном тощо.
Микола Губай, старший викладач кафедри українознавства Київського національного університету будівництва і архітектури, виступив з доповіддю:  “Українська інтелектуальна еліта: характер і особливості світоглядних принципів”. Доповідач переконаний у тому, що розвиток української інтелектуальної еліти буде сприяти розбудові Української Самостійної Соборної Держави.
Юрій Понур, аспірант НДІУ МОН України, зробив доповідь на тему: “Тенденції історико-політичного розвитку Української держави: глобальні та регіональні процеси сучасності”. Доповідач, грунтовно проаналізувши  головні тенденції історико-політичного розвитку сучасної України, висловив думку, що зараз перед нашою державою стоїть вирішальний цивілізаційний вибір, і саме нам, українцям, треба його з...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet