головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Микола Луків (про автора)
Автор: Кононенко Петро
доктор філологічних наук, професор, академік Української академії наук, Академії наук Вищої школи України, Української Вільної Академії наук у США, Міжнародної Слов`янської академії, Української академії політичних наук, Президент Міжнародної асоціації "Україна і світове українство", директор ННДІУВІ.

Микола Луків

Поет і головний редактор журналу "Дніпро" прийшов з Вінничини (с. Куманівці Хмільницького району), щоб піти по всій Україні та по всьому українському світові.
Автор збірок "Ріка" (1973), "Шлях", "Політ", "Весняні дощі", "Отча земля", "Кущ осінньої калини", "Поезії", "Право на пам'ять". Ще 1986 р. за збірки "Отча земля" і "Кущ осінньої калини" був удостоєний однієї з найпрестижніших премій – ім. М.Островського. Читачі сприйняли відзнаку із внутрішнім задоволенням: Микола Луків тонко відчуває подих рідної Землі, думи і мрії матері й батька, рух пам'яті історії народу, при тому на рівні синтезу ніжної закоханості в добро з гострим протестом душі проти всього неправдивого й неестетичного.
От як у пісні "Росте черешня в мами на городі": в її мелодії – любов і зажура, бо розуміння величі діяння батьків ще рельєфніше відтіняє наш борг перед ними, перед Батьківщиною.
Нині Микола Луків, лауреат багатьох найпрестижніших премій, знає, що ним подолано багато бар'єрів майстерності, – та поет-академік не задовольняється здобутками. Пише поезію високої проби сам, виховує літературну молодь як головний редактор популярного журналу "Дніпро", невтомно працює як громадський діяч. Його серце повне зерна любові, і він щиро засіває ним поле життя. От як і цими поезіями...
Петро КОНОНЕНКО

...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet