головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Українознавчий погляд на Міжнародний фестиваль етнічної музики та лендарту «Шешори»
Автор: Чирков Олег
науковий співробітник відділу української етнології НДІУ.

Українознавчий погляд на Міжнародний фестиваль етнічної музики та лендарту «Шешори».      
                                
Цього літа, 12 – 14 липня (2005 р.) у карпатському селі Шешори Косівського району Івано-Франківської області відбувся Міжнародний фестиваль етнічної музики та лендарту "Шешори", до участі в якому був запрошений автор цих рядків. Фестиваль започатковано 2003 р. в межах загальноєвропейського молодіжного табору "Екотопія". Наступного року фестиваль перетворився на самостійний екологічно-мистецький захід. До природоохоронної та музичної складових фестивалю додалася лендартівська. Крім українців, у ньому взяли участь польські, чеські та російські колективи і навіть ірландський волинкар Грег Долан. Кількість учасників фестивалю щоразу зростала. Отже тепер фестиваль відбувся втретє і зібрав рекордну кількість (кілька тисяч) учасників, глядачів та представників засобів масової інформації з України, Австрії, Болгарії, Молдови, Польщі, Росії, Словаччини, Франції, Чехії. Фестиваль став визначною подією для Косівщини і з культурного, і з економічного погляду (реєстраційний збір – 25 гр. з особи, перераховано до фонду розвитку фестивалю та курортної зони "Шешори").

Засновник фестивалю – інформаційно-видавничий центр "Зелене досьє", активісти якого почали здійснювати природоохоронну діяльність у 1993 р., у травні 1994 р. вони об'єдналися, а у вересні 1994 р. зареєструвалися. Діяльність центру полягає, головним чином, в об'єктивному інформуванні українських громадян з екологічних та соціальних питань через ЗМІ, наданні освітніх та інформаційних послуг в галузі журналістики щодо охорони навколишнього середовища, сприянні роботі екологічних неурядових організацій. Сьогодні центр об'єднує близько 3 десятків осіб, переважно молодь різного фаху: журналістів, фотографів, операторів, режисерів, біологів, географів, які переймаються збереженням чистого довкілля.
Крім шешорського фестивалю етнічної музики, за майже 11 років офіційної діяльності центром організовано й реалізовано, з допомогою багатьох партнерів, десятки національних та міжнародних проектів, зокрема: стрічку щоденних екологічних новин (1998 – 2002); екологічну програму "Зелених Таврійських ігор" (1998); найбільший європейський екологічний табір для молоді "Екотопія – 2003", вуличні акції та концерти, присвячені Міжнародному Дню без авто та Дню Землі; серію короткометражних телефільмів про розв'язання екологічних проблем (2002), документальні фільми "Музики" та "Мольфар" циклу "Карпатські ознаки"; висвітлення Всесвітньої зустрічі щодо стійкого розвитку в Йоганнесбурзі (2002) та інформаційну підтримку медіа під час V Конференції міністрів "Довкілля для Європи" (2003) тощо.
Рада народних депутатів та державна адміністрація Івано-Франківської області є співорганізаторами фестивалю. Партнерами "Зеленого досьє" в організації фестивалю є урядові установи, громадські організації та комерційні підприємства: Польський інститут у Києві, Чеський центр в Україні, Французька культурна програма в Україні, Федерація грецьких товариств України, культурно-мистецьке об'єднання "Дзиґа", Міністерство охорони навколишнього середовища України, Міністерство культури та туризму України, "Екопром" (фінансовий партнер, виробник систем очистки води), "Чернігівське" (виробник пива), "УСК" (страховий партнер), "Рутенія тур" (туристичний), "Бланк-прес" (поліграфічний), "Тарас Бульба ентертейнмент" (музичний), "Артклуб 44" (музичний). Інформаційну підтримку забезпечували: радіо "Ера", радіо "Свобода", телерадіокомпанія "Вежа", "Академія" та інші засоби масового інформування.
Пані Тамара Малькова – директор "Зеленого досьє" – вважає, що тутешні мелодії породжено довкіллям, а нинішнє знищення лісів може призвести до фізичного й культурного виродження Карпат. На її думку, головна ідея фестивалю "Шешори-2003" полягає у підтримці регіону з його традиціями, обрядами, музикою, природою, у допомозі місцевому населенню зберегти їх, у наданні поштовху активному розвитку зеленого туризму.
Концептуально організатори фестивалю вважають його спробою творчого й гармонійного співіснування людини зі світом, який її оточує, ...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet