головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Діяльність світової наукової ради при СКУ
Автор: Винар Любомир
Голова Світової Наукової Ради СКУ

Діяльність світової наукової ради при СКУ

Після відбуття Загальних Зборів Світової Наукової Ради 18 серпня 2003 року в Києві та VIII Конгресу СКУ, відбуття конференції в Іллінойському Університеті (червень 2004) і Міжнародної наукової конференції "Українська діяспора: проблеми і дослідження" (вересень, 2004), яку СН Рада провела спільно з Інститутом досліджень української діяспори при Національному університеті "Острозька Академія", започатковано новий етап діяльности Світової Наукової Ради. Треба ствердити, що внаслідок "Помаранчевої революції" в Києві й обрання нового Президента України Віктора Ющенка та закріплення демократичної Української держави, прийшла певна переоцінка наших завдань у контексті загального розвитку української національної культури і науки в діяспорі й Україні. Українська діяспора є інтегральною частиною материкової України, подібно як єврейська діяспора є інтегральною частиною Ізраїльської держави. Українська діяспорна історія є нероздільною частиною загальної історії України. Обопільний зв'язок наукових установ і СН Ради з науковими установами й університетами України, відбуття спільних наукових конгресів і конференцій, видання спільних наукових праць і журналів, важливе для наукового життя в діяспорі і розвитку наукового українознавства і української національної культури в Україні. Можу додати, що організація СН Радою у співпраці з іншими науковими установами першого і другого Міжнародних конгресів українських істориків, допомога й участь у відбутті конгресів Міжнародної Асоціяції Україністів також є важливим фактором спільного наукового розвитку діяспорної та материкової України. Я вірю, що Світовий Конгрес Українців у зв'язку із національною "Помаранчевою революцією" в Україні, також доповнить і поширить пріоритети своєї діяльності і визначить нові завдання.
В основному діяльність СН Ради розвивається в трьох головних напрямах:
1) науково-організаційна праця;
2) науково-дослідна праця з наголосом на дослідження української діяспори в контексті українського історичного процесу;
3) науково-видавнича діяльність.
Започатковано друкувати звіти з діяльності СНР у журналі Українського Історичного Товариства "Український Історик". Звіти з діяльності Ради періодично друкуються в "Бюлетені СКУ".

Члени Світової Наукової Ради
Науково-організаційна діяльність

Ця ділянка включає наради СН Ради, організацію наукових конгресів і конференцій, координацію наукового життя в діяспорі, співпрацю з науковими установами в Україні та співпрацю з Дирекцією та Президією СКУ у наукових і академічних питаннях. У звітному часі також СН Рада зайняла критичне становище до політичної ситуації в Україні та повністю підтримала обрання Президента Віктора Ющенка та його головну концепцію незалежної демократичної Української Держави. Не підлягає сумніву, що нова демократична Україна має і буде мати унікальний вплив на розвиток української національної культури і наукового життя в діяспорі. На мою думку, дуже важливе завдання СКУ є відродити діяльність Світової Ради Культури, з якою в минулих роках близько співпрацювала Наукова Рада.

Міжнародні конгреси і конференції

Починаючи від відбуття загальних зборів і наукової конференції СНР під час київського конгресу СКУ, підготовки та відбуття Другого міжнародного конгресу українських істориків у Кам'янці-Подільському (вересень 2003 р.) у співпраці з Національною Академією Наук України (Інститутом історії України), Українським Історичним Товариством, Українською Вільною Академією Наук у США (Історичною секцією), Кам'янець-Подільським Державним університетом та іншими науковими установами, Світова Наукова Рада виступила на міжнародному науковому форумі і безпосередньо причинилася до успішного відбуття вищезгаданих конференцій. Безпосередня участь СНР в міжнародному конгресі сприяла дальшому поширенню зв'язків і співпраці з університетами та науковими установами.
Важливо відзначити дві міжнародні конференції, в яких Світова Наукова Рада була співорганізатором.
Міжнародну наукову конференцію "Українська діяспора: проблеми дослідження" Наукова рада відбула спільно з Інститутом дослідів української діяспорі Національного університету "Острозька Академія". Це була успішна конференція, присвячена об...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet