головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Міжнародний конкурс з українознавства – 2008
Автор: Касян Людмила
науковий співробітник відділу національної культури НДІУ

Міжнародний конкурс з українознавства – 2008

Вже вшосте організовує і проводить Науково-дослідний інститут українознавства (директор НДІУ – академік П.Кононенко) конкурс для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. За цей час із всеукраїнського він став міжнародним, значно розширилася географія його учасників (додатки 1, 2). А до участі в конкурсі може долучитися кожен бажаючий з будь-якого куточка України та зарубіжжя. Цього року в ньому взяло участь 404 школярі.
 Конкурс має відкритий характер, проводиться на добровільних засадах, проходить за сприяння Міжнародної асоціації «Україна і світове українство», Міністерства освіти і науки України, почесний голова конкурсу – Міністр освіти і науки України І.О. Вакарчук.
Метою конкурсу є виховання в учнів  патріотизму, любові до Батьківщини, глибокої поваги до своєї держави,  її історії, звичаїв і традицій, культури українського народу; виховання нової української людини, яка пізнає, вивчає та творить себе й новий український світ; формування в учнів знань про  Україну та українство як органічну спільність із вселюдством, сприяння  самореалізації кожної особистості та нації; утвердження українознавства як окремої навчальної дисципліни, популяризація української освіти в Україні і  зарубіжжі із залученням інноваційних технологій.
Міжнародний конкурс з українознавства проводився у два етапи. Перший передбачав написання учнями науково-дослідних робіт з українознавства відповідно до Положення про  Міжнародний конкурс з українознавства. Головним критерієм оцінки учнівських науково-дослідних робіт була наявність власних досліджень, аргументованість висновків, оригінальність розкриття теми, актуальність, чітка авторська позиція. На конкурс надійшло 397 (деякі проекти виконувались кількома авторами)  учнівських робіт з України і зарубіжжя (додаток 3).
Тематика їх була різноманітна: буття і свідомість українського народу у світовому часопросторі; українська держава, нація, культура, мова в еволюційному розвитку; особливості розвитку громадянського суспільства в Україні; обряди, звичаї, традиції українського народу, їх розвиток і трансформація в сучасному житті; український фольклор як культурний код нації; природа й історія рідного краю; типи українських характерів у літературі; міфологічні символи українців у різних видах мистецтва; традиційний український народний одяг та його інтерпретація в сучасному костюмі; традиції харчування українців; житло як компонент традиційно-побутової культури українського народу; збереження та розвиток в Україні народних ремесел та промислів.
Вражає свіжість і оригінальність поглядів молодих дослідників, вміння через історію свого роду, свого краю побачити історію і долю всієї країни, цінні нестандартні підходи до вирішення нагальних проблем сучасності.
За підсумками роботи журі, на другий етап конкурсу було запрошено 191 учасника-автора науково-дослідних робіт. Цей етап передбачав виконання письмової конкурсної роботи, що мала три обов’язкові складові: десять тестових завдань, пояснення змісту двох понять, аргументоване доведення або спростування одного з тверджень (на вибір учня) та захист науково-дослідної роботи, допуском до якого була сумарна кількість балів, отриманих учасником за написання письмової роботи та за рецензію журі на науково-дослідну роботу. Захист науково-дослідної роботи передбачав такі критерії оцінювання:
- аргументація вибору теми та розкриття основних положень дослідження з урахуванням власного внеску дослідника;
- логічність, послідовність, лаконічність викладення матеріалу дослідження;
- компетентність. Етика і культура учасника;
- активна кваліфікована участь у веденні дискусії.
Виконання письмових робіт, захист науково-дослідних робіт продемонстрували високий рівень підготовки конкурсантів, добру обізнаність з науковою літературою, вміння використовувати новітні технології у своїй пошуковій діяльності.
Після завершення захисту науково-дослідних робіт за сумарною кількістю балів (за рецензією на науково-дослідну роботу, оцінками за виконання письмової конкурсної роботи та захистом науково-дослідної роботи) були визначені переможці Міжнародного конкурсу з українознавства.
Дипломами за 1 місце у Міжнародному конкурсі з українознавства  н...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet