головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
З досвіду роботи НВК «Українська школа-гімназія»
Автор: Безнищенко Олена
заступник директора з навчально-виховної роботи НВК «Українська школа-гімназія» (АРК, Сімферополь)

З досвіду роботи НВК «Українська школа-гімназія»

Протягом десяти років НВК „Українська школа-гімназія” є справжньою сенсацією для Криму. Адже до сьогодні вона – перша українська гімназія на території АР Крим, а в народі її називають «Гімназією відродження». Це єдина школа в Сімферополі, яка є справжнім оазисом української мови і культури. В ній з радістю і натхненням навчаються діти з міста Сімферополя та з навколишніх сіл. Багато дітей чекають чергу, щоб вступити в гімназію на навчання. Вона має високий авторитет не тільки в Криму, а й в усій Україні та за її межами. І це – завдяки тісній співпраці з НДІУ МОН України під керівництвом академіка, професора П.Кононенка.
Гімназія є членом Міжнародного елітного освітянського „Партнер”-клубу, включена до 100 кращих шкіл України, впроваджує у життя „Проектування особистісно-розвивального змісту навчального закладу” АГП України.
У 2006 р. три головних компоненти стали логічним завершенням технологічного етапу впровадження сучасних інформаційних технологій: локальна телекомунікаційна мережа, вихід в Інтернет-простір, створення WEB-sait. Тепер постала проблема опанування високотехнологічним обладнанням.
Навчально-виховний процес, вся діяльність закладу будується на засадах філософії та методології українознавства. Нам близькі й зрозумілі слова Президента Віктора Ющенка: „Думай по-українськи. Бережи Україну! Україна – це твоя земля, твоя місія, твоя відповідальність. Думай по-українськи”.
Кожен, кому випадало побувати в гімназії, переконувався, що наші учні розвиваються не тільки розумово, а й духовно. Вони відчувають гордість за Україну, за ті перебудови, які відбуваються сьогодні, пишаються нашою державою, прагнуть працювати заради її розвитку і процвітання.
Важливу роль у формуванні свідомості українців-патріотів відіграло те, що багато уваги у нас приділяється вшануванню державних символів України, святкуванню національних свят, дотриманню традицій. Кожний  робочий день починається з виконання Державного Гімну України. На кожній урочистій лінійці кращі учні покладають квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку. Щороку ми вшановуємо пам’ять жертв голодомору. Організовуємо зустрічі з поважними людьми. Щойно в гостях у нас побував син відомого політичного в’язня часів СРСР, справжнього патріота, генерала армії П.Григоренка, у зв’язку із 100-річчям від дня його народження.
НВК „Українська школа-гімназія” – це заклад повного робочого дня. У другій половині дня працюють численні гуртки та секції, програми яких зорієнтовані на поглиблення знань з українознавства, зокрема: ”Українська кухня”, ”Пошив українського народного одягу», ”Кераміка”, „Українська вишивка”, гуртки гри на сопілці та бандурі, фольклорний ансамбль „Росава”. Функціонує фізкультурно-оздоровчий комплекс „Козацький гарт”. Учні беруть участь у фестивалі „Нащадки козацької слави” та щорічно в День Збройних сил проводять спортивні змагання „Козацькі розваги”.
У 2004 р. на базі закладу була створена Кримська філія НДІУ. Її діяльність спрямована на надання постійної практичної допомоги у запровадженні в навчально-виховний процес інноваційних освітніх технологій, на забезпечення умов для оволодіння системою знань з українознавства, української мови й літератури, а також з інших дисциплін на засадах українознавства.
Науковцями Кримської філії підготовлені та проведені інтернет-олімпіади з біології, англійської мови, у яких успішно брали участь наші гімназисти. Переможцями цих олімпіад стали: Лачихіна Ганна та Франчук Анастасія, які навчаються в школах США.
Існування української гімназії, українських класів у школах свідчить про їх нагальну потребу, але цієї дійсності не сприймають депутати Верховної Ради і Криму, і України. Так, Лев Миримський сказав: ”Українські школи не потрібні в Криму!”. Але реальність спростовує ці слова. Українські школи потрібні, їх не вистачає!
Так, у нашому закладі, розрахованому на навчання 656 учнів, навчається 840, що перевищує норму проектної потужності на 194 учні . Тридцять учнів цього року не змогли вступити на навчання в гімназію, бо для них не було місць. Класи в нас – переповнені, що викликає незадоволення батьків. А конкурс зростає щорічно і тепер становить 3 учні на одне місце. Отже, бажаючих багато. Тим більше, що досконале знання державної мови дає гарантії вступу до ВНЗ України. Наші випускники н...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet