головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Українська школа мистецтв у Парижі
Автор: Місталь Олена
директор Міжнародної Української школи мистецтв у Парижі

Українська школа мистецтв у Парижі


Як виникла ідея створення і хто були засновники цієї школи? У 2004 році Франко-Українська асоціація звернулася з проектом створення цієї школи до на той час заступника міністра освіти Бориса Михайловича Жебровського. Проект був підтриманий. Тоді в Парижі існувала недільна школа, яка була створена діаспорою до утворення незалежної держави Україна. Школа працювала щотижня по неділях у приміщенні української греко-католицької церкви. Там викладалися Закон Божий, мова і література. Звичайно, діти, які приїжджали з України, мали українську освіту, вищу за освіту дітей французьких, які мали українське коріння. Різниця була величезна. У сім’ї, де батьки двомовні (французька і українська), безперечно, не могло бути чистої української мови. Дітки, які приїжджали з України, мали рівень української мови набагато вищий. У 2004 р., коли Українська держава існувала вже понад 10 років, постало питання створити школу, в якій давалася б освіта на рівні державному, за державними підручниками, за державною програмою. Тому ми, колектив однодумців, українці, які отримали свої дипломи у Франції і в Україні, за різних обставин опинились у Франції, але бажали віддавати свій вільний час українській школі, де б рівень викладання мови, літератури й історії був на державному рівні і за державними стандартами, розробили вищезазначений проект. Ідея була підтримана Міністерством освіти і Послом України у Франції Сергеєвим Юрієм Анатолійовичем. Постали організаційні питання: де розташувати цю школу, хто буде викладати в ній, яким чином залучити дітей, зацікавити батьків школою нового зразка, інноваційною школою.
Посольство України у Франції надало приміщення Українського культурного центру, і щосереди (у Франції середа – вихідний день) діти змогли в ньому навчатися мові, літературі, історії. А щоб зацікавити франкомовних дітей українського походження, була створена Українська школа мистецтв, де поряд з мовою, літературою та історією викладається образотворче мистецтво, хоровий спів, мистецтво кераміки, тобто українська культура, яка дає перше уявлення про країну. Таким чином, діти, які вчаться в цій школі, стають носіями культури. Специфіка школи така, що, крім навчання, діти ще й дають спектаклі для французів, тобто перед такими ж дітьми, але які не володіють українською мовою. Отож, учні нашої школи розповсюджують культурну інформацію про Україну, знайомлять французів з українським мистецтвом.
У вересні 2005 р. школа прийняла  своїх перших учнів. Її очолюють молоді талановиті вчителі. Олена Карпенська вчилась у Львові, а потім у Франції. Олена Морозова вчилась у Києві в Інституті легкої промисловості на дизайнера одягу і продовжила своє навчання у Франції у приватних школах моделювання. Ще один вчитель образотворчого мистецтва Наталя Зайцева-Подольська третій рік уже вчить дітей працювати з глиною. Хоровий спів викладає професійний диригент хору Шпиль Володимир. У репертуарі хору – українська класика, український фольклор і сучасна європейська музика. Вже другий рік діти виступають зі спектаклем на форумі родин, і це для них дуже важливо, тому що діти розуміють: вони – представники України, яку з гордістю можуть репрезентувати через свою пісню, танець. Окрім занять, у школі відбуваються концерти. Наприклад, традиційний концерт «Різдвяні зустрічі», також весняні концерти, присвячені шевченківським дням, концерти у червні – День музики, який наступного року Франція відзначає 27-й рік підряд. Ми виступали двічі біля Ейфелевої вежі, а минулого року в іншій, 16-ій мерії.
Склад школи невеликий: на сьогоднішній день – 45 дітей. До нас приїздять на запрошення професійні колективи, які проводять майстер-класи, таким чином – ведеться співпраця. Щодо партнерів, то перший партнер Школи мистецтв у Парижі – це Українська академія мистецтв у Києві, яку очолює Чемберджі, також 49-а французька школа, Французька міжнародна школа, яку очолює француженка за походженням, бізнес-ліцей «Крок» і дитяча студія при Спілці художників. Всі наші школи-партнери представили своїх учнів художніми виставками або фольклорними колективами у Франції, проводили майстер-класи. Учні нашої Української школи мистецтв виступали разом з професійними колективами з України.
У квітні 2005 р. пройшла виставка творів (близько 80 робіт) дітей з України у місті Фонте-о-Роз ...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet