головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Шлях Перетвореного Світогляду
Автор: Андреєва Катерина
голова Секретаріату Всеукраїнської Федерації фрі-файту

Шлях Перетвореного Світогляду

Українці, чи маємо ми знати та поважати власне національне коріння та історію, славне минуле і наших звитяжців? Адже без минулого немає майбутнього! Зверніться до історичної довідки або до будь-якого підручника з історії! Невже немає жодної згадки про славетні подвиги наших пращурів, які йшли на смерть за своїх Батьків, Україну та Вчителів нації?! Ми часто апелюємо до славетних вчинків, але ніяк не можемо піти тією ж стезею та відродити суть понять, які сьогодні вже йдуть у забуття, – честь, мужність, любов до рідної землі та батьків. Ми не маємо морального та духовного права знищити надбання минулих поколінь, забути здобуту потом і кров’ю можливість продовжувати український рід та жити на рідній землі.
Ідея створення єдиної системи функціонування людини в умовах сучасного інформаційного суспільства як самодостатнього та максимально необхідного елементу виникла на зламі ХХ та ХХІ ст., у час, коли відбувалося становлення України як незалежної держави та нової людини. Зрозуміло, що розвиток неможливий без ідеологічної системи та зрозумілої для всіх ідеї духовності нації. Ось чому і виник „Пересвіт” як феномен нового часу. Це нова структурна одиниця у системі суспільного розвитку.
Ідея Пересвіту, або Перетвореного Світогляду, засновником і творцем якої є Старовойт Андрій Петрович, базується на зміні внутрішнього світосприйняття людини, боротьбі з рабством власного „Я”, тобто з будь-якою залежністю. Тільки змінивши себе, ми зможемо змінити світ навколо себе. Ідея перетворення світогляду людини – це можливість змінити не саму сутність людини, а ті негативні нашарування, що виникають у результаті постійної тісної взаємодії з оточуючим середовищем, зокрема із суспільством.
Назва школи бойових мистецтв „Пересвіт” походить від імені святого Олександра Пересвіта – ченця-воїна, героя Куликовської битви, який ціною власного життя переломив хід багаторічної боротьби з татаро-монгольською навалою, довів, що перемога можлива над, здавалося б, непереможним ворогом, який змітав усе на своєму шляху. Але сила ворога була не тільки у військовій могутності, а й у масштабах містифікацій та страху перед ним. Так і сучасному українському народу треба переступити через власний острах та починати діяти на славу власної Батьківщини, тобто братись за її розвиток.
На одне з чільних місць у вихованні за системою Перетвореного Світогляду поставлена відповідальність за свої дії перед Богом, перед суспільством та перед Школою, ідею якої людина приймає і за нею живе. Виховання починається із звичайної фізичної підготовки, яка поступово переходить в освоєння основ бойового мистецтва, що виникло в Україні як синтез багатовікових традицій. Воно має назву Вільний Бій (англ. „free-fight”). Проте це більш алегорична назва. Це не „бій без правил” на спортивному майданчику, а безкомпромісний поєдинок із власними пристрастями, залежністю людини, із рабством власного „Я”. Перші учні, перші їхні досягнення і поразки – у містечку Коцюбинське, під Києвом. У 2001–2002 роках створено Міжнародну та Всеукраїнську федерації фрі-файту (на даний момент зареєстровано та працює 15 обласних осередків).  
Фізично здорова нація може дати дієздатне військо, сила якого має бути в загальнодержавній ідеї, бо тільки так молоде сучасне, вирощене на голлівудському кіно, покоління стане на захист Батьківщини та стоятиме за неї до смерті. Має бути створена струнка система військової і навіть довійської підготовки, що дасть змогу виховувати молодь у воєнно-патріотичному дусі, закладати змалечку основи воїнського духу, а не занепадницький настрій і зневіру у власні сили. Якщо в минулому наша нація знала практику військового виховання, то чому зараз не використати ці знання, вписуючи їх у сучасність та виокремлюючи можливі помилкові постулати? Запорозька Січ дала приклад того, що можливе таке виховання. З досвіду минулих століть можна сказати, що для вдосконалення системи такого виховання потрібно внести корективи щодо підготовки та розвитку жінки, адже ми не можемо виключити її із системи виховання.
На початковому етапі спортивний клуб „Пересвіт” складався виключно з чоловічих груп, але у ході роботи та формування ідеологічної бази стало зрозумілим, що неможливе повноцінне функціонування ідеї без участі у ній жінки. Для її фізичної підготовки була створена ок...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet