головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
"Українське мистецтво"
Автор: Придатко Тамара
мистецтвознавець, наук. співроб. відділу культури НДІУ.

"Українське мистецтво"

Довго очікуваний журнал під такою назвою нарешті побачив світ і не розчарував прискіпливого читача.
Засновниками цього часопису є Київська організація НСХУ, Фонд сприяння розвитку мистецтва, Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва, Українське представництво міжнародної асоціації арт-критиків, Спілка критиків та істориків мистецтва, Швейцарська культурна програма -Україна.
Тематично журнал має широкий діапазон. Це характеристика творчості митців з нагоди персональних виставок – класика українського авангардного малярства Карла Звіринського, представника сучасного постмодернізму Анатолія Твердого, різноманітного у своїй непередбачуваності Олександра Мілов-зорова та ін. Подано аналіз таких арт-акцій, як Документа (Німеччина, Кассель), виставок сучасної української скульптури 2002 року, малярства Львова у Києві, огляд актуального мистецтва кінця 1990-початку 2000 рр., повідомлення про виставки, що пройшли недавнім часом у виставкових залах і галереях.
Цікаві матеріали теоретичного плану, присвячені
народному мистецтву, питанням підготовки 12-томного академічного видання творів Т.Шевченка. До 120-річчя від дня народження М.Бойчука в журналі вміщено статтю про дитячі та юнацькі роки митця.
Приверне увагу істориків мистецтва стаття "Іконографічні мотиви "Патерика Печерського" 1661 р. в українському образотврчому мистецтві ХУП – початку XX ст.". На сторінках відзначено 85-річчя заснування Національної академії образотворчих мистецтв і архітектури, річний ювілей Інституту проблем сучасного мистецтва, підпорядкованого Академії мистецтв України, 10-річчя творчого об'єднання "Живописний заповідник".
Чимало мистецтвознавців України є членами Української секції АІСА (Міжнародної асоціації арт-критиків), що є добровільним об'єднанням. В журналі вміщено повідомлення про роботу Української секції АІСА, а також про роботу Конгресу АІСА та програми претендентів на посаду нового президента.
Світлій пам'яті відомих мистецтвознавців, визначного сценографа Д.Лідера присвячені слова друзів, колег тих, хто пішов від нас назавжди.
Великий розділ вміщує хроніку художніх подій. Вперше представлена арт-біржа.
Надалі часопис планує відображати найцікавіші події сучасного художнього життя, приділяти увагу історії вітчизняного мистецтва, висвітлювати найзначніші культурні акції в Україні і в країнах зарубіжжя.

...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet