головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2003   Число: #4(9)
пошук по сайту
Федоренко Євген - У 50-ліття Шкільної Ради

В статті розповідається про діяльність Шкільної ради протягом 1953-2003 років. Особлива увага звертається на необхідності вивчення та знання рідної мови, засвоєння культурних надбань та традицій українського народу, ознайомлення молоді з політичними, соціальними та економічними процесами в Україні.

Ключові слова: українська мова, культура, Шкільна рада, традиції, звичаї, журнал.

К 50-летию Школьного совета

В статье рассказывается о деятельности Школьного совета на протяжении 1953-2003 годов. Особенное внимание акцентируется на необходимости изучения и знания родного языка, усвоения культурных ценностей и традиций украинского народа, ознакомления молодежи с политическими, социальными и экономическими процессами в Украине.

Ключевые слова: украинский язык, культура, Школьный совет, традиции, обычаи, журнал.

To the 50-th Anniversary of School Board

The article is devoted to activity of School Board during 1953-2003. Author paid attention to necessity of learning native language, cultural accomplishments and traditions of the Ukrainian people. The researcher considers that youth should know social, political and economic situation in Ukraine.

Key words: Ukrainian language, culture, School Board, traditions, customs, journal.

читати далі »

Гербст Джон - 22 грудня 2003 року посол США в Україні Джон Гербст із дружиною відвідав місто Славутич

Почесного гостя зустріли за славною українською традицією з хлібом-сіллю. Програма візиту передбачала ознайомлення з різними сферами життєдіяльності та розвитку Славутича.

читати далі »

Удовиченко В. - Проблеми економічного та соціального розвитку міста, або три роки після зупинки Чорнобильської АЕС

Завершився третій рік життєдіяльності міста Славутича після дострокового зняття з експлуатації блоків ЧАЕС. Головним завданням залишається створення компенсуючих робочих місць для тих, хто втратив роботу внаслідок закриття станції, шляхом диверсифікації економіки.

читати далі »

*** - Україна – Франція

З 7 по 14 грудня 2003 р. у Парижі перебувала делегація Інституту українознавства Міністерства освіти і науки України, очолювана директором Інституту академіком, лауреатом Міжнародної премії імені Й.Г.Гердера Петром Кононенком...

читати далі »

Остапа Світлана - Центр світового українства

Якою б численною не була нація, але без держави вона не повноцінна. Незалежної України прагнули мільйони українців і на матерній землі, і за кордоном. Етнічні українці, а також ті, хто з власної волі опинилися в чужих країнах, з радістю зустріли звістку про самостійність України. Тоді, переповнені почуттям гордості, представники діаспори усіма силами хотіли долучитися до її становлення. У серпні 1992 року у Києві за ініціативи світової української громадськості відбувся І Всесвітній Форум Українців. Одне із найважливіших його рішень – ухвала про створення в Україні громадського координуючого органу, спрямованого на консолідацію світового українства, об'єднання його навколо ідеї розбудови самостійної і незалежної держави та утвердження українства у новітньому світовому просторі. Таким органом стала міжнародна громадська організація Українська всесвітня координаційна рада (УВКР). 24 січня 1993 року було проведено установчі збори, що поклали початок її діяльності, а 3 травня того ж року організацію було зареєстровано Міністерством юстиції України.

читати далі »

Остапа Світлана - До Києва завітала світова діаспора. Але не назавжди.

Нині за межами держави проживає близько 20 мільйонів українців. З кожним роком ця цифра збільшується ще приблизно на 100 тисяч. Росія, Канада, США, Казахстан, Молдова, Бразилія – країни, де найчисленніша українська діаспора. Трохи менше наших у Польщі, Аргентині та Австралії. З історії відомо, що масові переселення українців почалися понад 100 років тому. Потім були друга та третя вже повоєнні хвилі. Наші земляки намагалися триматися разом, щоб не забути рідні традиції та мову.

читати далі »

*** - Звернення СКУ до світового українства

Наміри агресії зі сторони Російської Федерації супроти України у Керченській протоці ще раз доказують, що мимо розвалу СРСР та великих світових перемін, Росія – мимо свою задекларовану "демократичність" – фактично залишилась такою, як завжди вона була. Колись президент США Рональд Рейган назвав експозитуру російського імперіалізму – СРСР – "імперію зла". Після частинного розчленування цієї імперії у грудні 1991 року світ почав ставитись до Росії, як до свого "демократичного партнера" – без урахування агресії Кремля проти Чечні та Абхазії – Осетії.

читати далі »

Остапа Світлана - Рік України в Росії пройшов формально

Довідка. За даними перепису 1989 року, у Російській Федерації кількість українців перевищує 4,3 млн., що становить майже 3% всього населення. За неофіційними даними українців у Росії від 10 до 20 млн. З них майже 5% – етнічні українці. В СРСР у 20-ті на початку 30-х років, коли проводилася державна політика коренізації на Кубані, Ставропіллі, Поволжі, Сибіру, Далекому Сході та інших районах масового проживання українців існувала повна культурно-освітня інфраструктура, ліквідована з початком примусової асиміляції. Фактично до 1933 року українці мали сотні шкіл, професійні училища, кафедри у вузах, навіть вузи, газети та журнали. Все це було знищено тоталітарною державою.

читати далі »

Остапа Світлана - Українці Росії не готові повернутися до національних джерел

Цього року виповнюється 120 років переселення українців на Далекий Схід. Це, а також бажання ближче познайомитися з українською діаспорою, яка так далеко опинилася від рідної землі, стало приводом до чергового походу Української всесвітньої координаційної ради. Цього разу була не автобусна мандрівка (як два попередніх), а скоріше авіз, оскільки це був найшвидший спосіб подолати 12 тисяч кілометрів. Маршрут проліг через острів Сахалін, Хабаровський та Приморський краї і завершився на півострові Камчатка. До делегації, яку очолив голова УВКР Михайло Горинь, увійшли юрист, журналісти та артисти. Хоча природні умови проживання і географічна довгота дещо відмінні від прикордонних з Україною російських територій, на яких ми побували торік, але стан української діаспори від них тут мало чим відрізняється.

читати далі »

*** - Звіт члена делегації УВКР Івана Макара за результатами поїздки на далекий схід Російської Федерації

З питань, які найчастіше виникали при проведенні індивідуальних юридичних консультацій, можна виділити два: 1. Питання зміни громадянства, місця проживання та реєстрації. 2. Питання пенсійного забезпечення, переведення надбавок до пенсій і т.п.

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet