головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2008   Число: #2(27)
пошук по сайту
Філарет - «Українська церква – гарантія української державності»

Українська православна церква Київського патріархату уже тривалий час виборює автокефалію. Українське православ’я переживає напругу, яку підігріває зовнішній фактор – Російська православна церква. Українська православна помісна церква – запорука духовної стабільності Української держави. І саме цього не хоче допустити Москва. Чому саме, і що потрібно для розв’язання релігійних проблем нашого суспільства – у розмові з Патрiархом Київським i всiєї Руси-України ФIЛАРЕТОМ, який є одним із провідних сучасних українських релігійних діячів.

читати далі »

Князевич Василь - Інтерв'ю з тижневика «Дзеркало тижня»

(№ 7, 23-29 лютого 2008)

читати далі »

Філіпчук Георгій - Чаc збирати каміння...

З якими цінностями Україна інтегрується в Європу, світове співтовариство? Що здатні ми не лише опанувати, засвоїти, перейняти, але і який власний національний доробок, досвід, культуру зможемо передати іншим і, таким чином, взяти участь у постійному самовідтворенні образу людства?

читати далі »

Дробноход Микола - Україна в контексті проблем якісної освіти

Статус і місце України у глобалізованому світі. Розвиток людства на початку ІІІ тисячоліття продовжує супроводжуватися постійним і все більшим загостренням кризових явищ: голоду, злиднів, духовного спустошення особистості, порушення людської психіки, невиліковних хвороб, екологічних катастроф, работоргівлі, витонченої злочинності, тероризму, різного роду конфліктів, руйнівних (поки що локальних) війн, зростаючої загрози світового термоядерного конфлікту...

читати далі »

Мокренко А.Ю. - Переможна сила духу

«ух, що тіло рве до бою, рве за поступ, щастя й волю»… Ці Франкові рядки стверджують очевидну істину: у людини як істоти духовної все починається з духу. Якість людських життів буває різною, у кожного – своя доля навіть у рівних умовах, бо саме дух, що нуртує в людині, спонукає її на ті чи інші вчинки та діяння. Як кажуть у народі, у того вистачило духу, а у того – ні. Кажуть як про матеріальну субстанцію, що формує і долю окремої особи, і долю окремої спільноти, народу, держави, де взаємодіють мільйони людей. Споконвіку твердять про добрий і злий дух, як і про добрих чи злих геніїв, що однаково лишаються в історії. Як ренесанси та катастрофи народні, зла воля однієї людини, як свідчить історія, здатна повести за собою навіть багатомільйонну масу людей. Це ж стосується і доброї волі. І тут визначальним є стан духу отих мільйонів, іншими словами – рівень їх культури як бази внутрішніх мотивацій їхніх домагань та ідей.

читати далі »

Деревінський Василь - Позиція В.Чорновола щодо формулювання питання про політичне майбутнє України в „Декларації принципів УГС”

У статті розглядаються особливості вираження в програмових документах УГС положення про політичне майбутнє України. Висвітлений вплив позиції В.Чорновола на формулювання цього положення в документах УГС. Проведений аналіз впливу тодішньої політичної ситуації в Україні та в СРСР на одне з основних програмних положень – питання національного самовизначення – як УГС, так і національно-визвольних організацій інших народів колишнього Радянського Союзу.

Ключові слова: УГС, Спілка, В.Чорновіл, Декларація, незалежність, конфедерація.

Позиция В.Черновола относительно формирования вопроса о политическом будущем Украины в „Декларации принципов УГС”

В статье рассматриваются особенности выражения в программных документах УГС положения о политическом будущем Украины. Освещено влияние позиции В.Черновола на формулировку этого положения в документах УГС. Проведен анализ влияния тогдашней политической ситуации в Украине и в СССР на одно из основных программных положений – вопрос национального самоопределения – как УГС, так и национально-освободительных организаций других народов бывшего Советского Союза.

Ключевые слова: УГС, Союз, В.Черновол, Декларация, независимость, конфедерация.

Position of V.Chernovola concerning formulation of question about the political future of Ukraine in „Declarations of principles of UGS”

In the article the features of expression are examined in the position papers of UGS of position about the political future of Ukraine. Influence of position of V.Chernovola is lighted up on formulation of this position in the documents of UGS. The analysis of influence of of that time political situation is conducted in Ukraine and in the USSR on one of substantive programmatic provisions – question of national self-determination, both UGS and national liberation organizations of other people of former Soviet Union.

Key words: UGS, Union, V.Chernovil, Declaration, independence, confederation.

читати далі »

Остролуцька Лариса - У чорнобильській зоні, в Народичах побував надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Муцуо Мабучі. А з ним і наш кореспондент

З газети “Селянська правда» від 5 червня 2008 року

читати далі »

Пінчук Ліда - Приклад для мене – мої батьки, діди та прадіди...

Вже нікого не дивує, що з покоління в покоління в тій чи іншій родині спадково передаються професійні набутки. Не випадково про того чи іншого фахівця говорять, що він – із діда-прадіда, скажімо, цілитель чи музикант. Але спадково передаються не тільки професійні набутки, а й риси характеру чи вдачі, скажімо, ініціативність, працелюбство чи добродійництво. І це явище цілком природне, бо воно зумовлене спадковістю, родинним вихованням та сімейними традиціями. І в яку б епоху людина не жила (а людині, як відомо, не дано вибирати, в які часи їй жити), ця естафета ДОБРА, що стала вже органічною рисою того чи іншого роду, так чи інакше колись проявиться...

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet