головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2006   Число: #3(20)
пошук по сайту
Сніжко Валерій - Символ та символізм

Стаття містить філософсько-психологічний аналіз суспільних процесів та можливих біологічних змін під впливом комп'ютеризації, робототехніки тощо, підкреслюється необхідність нових підходів у вихованні.

Ключові слова: природо-естетичні та психоетнічні уявлення, архетип, ґенеза людини, гуманістичний поштовх, творення, творчість, еволюція мозком, майбутній час, дедуктивні умовиди, культуропобудовчі процеси.

Статья содержит философско-психологический анализ общественных процессов и возможных биологических изменений из-за компьютеризации, робототехники и т. п., обращая особое внимание на введение новых подходов в воспитании.

Ключевые слова: природо-эстетические и психоэтнические представления, архетип, генезис человека, гуманистический толчок, творение, творчество, эволюция мозгом, будущее время, дедуктивные умовиды, культуросозидательные процессы.

This article is about a philosophical and psychological analysis of processes in the society and possible biological changes because of computerization, robotics and other processes. The author accepts special attention on new approaches in education.

читати далі »

Матяш Віталій - Аналіз впливу програм радіо та телебачення на формування особистості у підлітковий та юнацький періоди життя

Висвітлюється сучасний стан національного інформаційного простору та аналізуються чинники, що спричиняють його русифікацію та британізацію. Називаються причини, що гальмують українізацію телепрограм, блокують у молоді процеси становлення державницької свідомості та національно-культурного самоусвідомлення.

читати далі »

Пасемко Іван - Коли ж хрестилися московити, або як ідеологія баламутить розум

За останнє десятиліття я, здається, вдруге побував у колись славетній книгарні письменників України “Сяйво”, що одразу на початку Великої Васильківської. Минулого 2005 р. навідався туди чи не вперше після 1994р., але, побіжно ознайомившись з російським виданням “Все страны мира” (Новейший справочник. – М.:Альта-принт, 2005), сказав собі: “Моєї ноги тут більше не буде”. Та в пошуках бестселера Олександра Балабка “Синьйор Ніколо й синьйор Мікеле” (Київ – 2006) таки змушений був сюди завітати. Правильно у народі кажуть: “не зарікайся”. Після придбання бестселера зайшов у той відділ, що його заполонила російська макулатура. "Чи розкупили ту найсвіжішу довідкову літературу?" – думаю. Дивлюсь, красується у відмінному поліграфічному виконанні, а на обкладинці ще й ілюстрації: статуя Свободи у Нью-Йорку, собор Василія Блаженного у Москві та Ейфелева вежа у Парижі. Хоча б раз тим москвинам скористатися українською ілюстрацією, давнішою за собор Василія Блаженного. Та ж Софія Київська, як стверджують у довіднику самі росіяни, аж 1037 р.! Але не це істотне.

читати далі »

Колісник Віталій - Що робити?

Наведено аналіз суспільної кризи. Світоглядні ознаки більшості суспільства відповідають солідаристській соціал-демократичній теорії організації громадського життя. Запропоновано принципи моральної справедливості як засіб об’єднання суспільства.

Ключові слова: системна криза, власність, влада, моральна справедливість.

Приведен анализ кризиса общества. Мировоззренческие признаки большинства общества соответствуют солидаристской социал-демократической теории общественной жизни. Предложены принципы моральной справедливости как средство объединения общества.

The analysis of crisis of a society is given. Attributes of world outlook of the majority of a society correspond to the solidaristic social-democratic theory of public life. The principles of moral justice as a means of association of a society are offered.

читати далі »

Яблонська Галина - Виступ на секції „Жіночі організації та їх місце у громадянському суспільстві” ІV Всесвітнього форуму українців

Все у цьому світі живе у тісному взаємозв’язку, у нерозривній взаємозалежності. І перш ніж перейти до висвітлення проблем, що існують у нашому суспільстві, варто кинути погляд на процеси планетарного масштабу.

читати далі »

Богайчук Володимир - Законодавче забезпечення мовних прав і обов’язків в Україні

У статті здійснюється аналіз мовних прав українців у чинному законодавстві та дотримання цих прав на практиці.

Ключові слова: права, мовні права, конвенція, захист прав, національні меншини.

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet