головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Павличко Дмитро - Андрій Малишко

Спостерігаючи за процесом переоцінки наших видатних письменників радянського періоду, до яких, безперечно, належить і дорогий мені Андрій Малишко, приходжу до сумного висновку. Намагаємось, як правило, знайти гідне місце в історії української літератури лише для тих, які з'явилися із своїми творами в час або навіть напередодні революційних подій 1917-1920 рр., лише для тих, які були репресовані й фізично знищені радянським режимом, і ще – теж цілком заслужено – для шістдесятників. А як бути з письменниками, які, хоч і виховувалися в радянські часи, хоч не зазнали тяжких переслідувань, арештів і тюрем, хоч вважалися співцями комуністичної доби, правофланговими соціалістичного реалізму, все ж відступали від «партійної лінії», намагалися свою творчість будувати таким чином, щоб за її комуністичним фасадом, за офіційними гаслами над дахом приховати всередині дому зали й кімнати, де все говорило про національний дух господаря, про його виразне українське, патріотичне обличчя, про його негативне на-ставлення до змертвілої, безплідної, змосковщеної дійсності...

читати далі »

Пашко Атена - Пам’ять серця

Вірші

читати далі »

Косів Михайло - В'ячеслав Чорновіл – автор проекту, упорядник, редактор і видавець «Українського Вісника»

Серед багатьох талантів, якими був наділений В'ячеслав Чорновіл, здається, найприкметнішим для нього був талант літератора, журналіста. Загальновідомий епізод його розмови з табірним начальством, коли йому докоряли, мовбито він рветься до влади. В'ячеслав відповів на цей закид, що у майбутній демократичній державі, якою без сумніву буде Україна, йому хотілося б бути просто журналістом, мати своє друковане видання, у якому йому хотілося б бути редактором. В умовах незалежної України Чорновіл реалізував це своє бажання у виданні аналітичної газети «Час-Time» і «Час». З поста шеф-редактора цих видань він і пішов із життя. А тоді, наприкінці 60-х – початку 70-х років, він виносив ідею видання позацензурного, «за своїм змістом і завданням цілком легального і конституційного», хоча в умовах тодішньої політичної дійсності насправді нелегального видання журналу «Український Вісник». Уже у самій назві журналу відображалася його суть. Він повністю підпорядковувався поширенню інформації, себто вістей, які не знаходили відображення в офіційних виданнях, зате поширювалися шляхом самвидаву.

читати далі »

Сніжко Валерій - Для нас усіх вона була... пані Слава

Спираючись на різноманітні документи та історичні факти, автор статті висвітлює особисте й суспільне життя однієї з найвидатніших українок – Ярослави Йосипівни Стецько, – як приклад свідомої самозреченої боротьби за утвердження української національної ідеї.

Ключові слова: Слава Стецько (Анна-Євгенія Музика), Степан Бандера, Роман Шухевич, Евген Коновалець, Ярослав Стецько, Організація Українських Націоналістів (ОУН), Антибільшовицький Блок Народів (АБН), Конгрес Українських Націоналістів (КУН), національна еліта, інтелігентність, аристократ духу.

Для всех нас она была… госпожой Славой

Опираясь на разнообразные документы и исторические факты, автор статьи освещает личную и общественную жизни одной из величайших украинок – Ярославы Иосифовны Стецько, – в качестве примера сознательной самоотреченной борьбы за утверждение украинской национальной идеи.

Ключевые слова: Слава Стецько (Анна-Евгения Музыка), Степан Бандера, Роман Шухевич, Эвген Коновалец, Ярослав Стецько, Организация Украинских Националистов (ОУН), Антибольшевистский Блок Народов (АБН), Конгресс Украинских Националистов (КУН), национальная элита, интеллигентность, аристократ духа.

She Was Just Mrs. Slava for All of Us

In the article on the basis of different materials and historical facts author examined personal and public life of one of the greatest Ukrainian women Yaroslava Stetsko as sample of consciousness fight for establishment of national Ukrainian idea.

Key words: Slava Stetsko (Anna-Eugenia Muzyka), Stepan Bandera, Roman Shukhevych, Eugene Konovalets, Yaroslav Stetsko, Organization of the Ukrainian Nationalists, Anti-Bolshevist Block of Nations, Congress of the Ukrainian Nationalists, national elite, intelligence.

читати далі »

Гумецька Ася - Конференція пам'яті Ю.Шевельова в УВАН у США

15-го грудня 2002 р., при численній участі громадськості, в будинку УВАН відбулася конференція, присвячена пам'яті Юрія Володимировича Шевельова, який помер у минулому році...

читати далі »

Калакура Ярослав - Історик, який завжди залишався українцем (до сторіччя проф. Шевченка І.І.)

18 березня 2003р. виповнилося б 100 років професорові Київського університету ім. Т.Шевченка, докторові історичних наук Івану Івановичу Шевченку. З цієї нагоди в університеті відбулися історіографічні читання, присвячені пам'яті визначного українського історика і талановитого педагога...

читати далі »

Федоренко Євген - Леонід Білецький – науковець та літературознавець

Серед професорського складу Українського Високого Педагогічного Інституту ім. М.Драгоманова в Празі були видатні вчені - люди великої культури й освіченості, життя яких тісно пов'язане з науковим і культурним життям України.

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet