головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2006   Число: #3(20)
пошук по сайту
Литвин Юлія - Книга Василя Нечепи «В рокотанні-риданні бандур»: славетний кобзар про кобзаря світової слави

Перефразовуючи слова Івана Франка, можна сказати, що скільки людина знає пісень, стільки разів вона людина. Відомий кобзар Василь Нечепа у цьому сенсі – надлюдина...

читати далі »

Крижанівська Валентина - Нема ріднішої землі

У листопаді 2005 р. ми звернулися до всіх учнів України з проханням поділитися своїми думками про їхнє життя в Україні, про рідне село (місто), сім’ю, про людей, що оточують, про навчання в школі, улюблені заняття після уроків, про все, що їх сьогодні хвилює. На нашу пропозицію відгукнулося понад сім тисяч дітей з усіх областей України. Найбільше творів надійшло з Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Чернівецької областей.

читати далі »

Чорній Валентина - Рецензія на науковий бібліографічний довідник з етнологічних та дотичних до них проблем українознавства «Україна – етнос»

Так склалася доля України, що й до сьогодні достатньо актуальними є слова Сергія Єфремова про те, що “давно вже й дуже прикро дається взнаки велика потреба в покажчику для української, мовляти б, самоосвіти. З кожним бо роком і множиться література з українознавства, і на книгарський ринок викидаються все нові та нові видання, в яких не завжди може ладу дійти звичайний читальник. Та й цього читальника, з другого боку, гурт усе шириться і прибуває людей, яким знайомість з Україною, з її минулим та сучасністю, з усякими формами, завданнями та проявами українського життя повинна бути морально обов’язковою, не кажучи вже про звичайнісіньку цікавість та чисто практичні потреби” [1, 71].

читати далі »

Істоміна Надія - Про студію вчителів-українознавців

Останні літні дні… Вже жовте листя кружляє над моїм рідним містом і падає під ноги…Я йду по алеї бульвару Тараса Шевченка, а думки ще і ще раз повертають мене в аудиторію Київського університету ім. Б.Грінченка, де щойно закінчилася традиційна серпнева студія вчителів українознавства м.Києва під назвою «Українознавство в контексті розвитку сучасної освіти».

читати далі »

Гоян Ярема - Шевченко для українців – як сонце, в світлі якого в усій величі і красі воскресає Україна

Книжка «Пророк» унікальна в українському книговиданні, національному мистецтві і шевченкознавстві...

читати далі »

Сазоненко Ганна - Збірка до 15-річчя українського гуманітарного ліцею Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet