головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2012   Число: #1(42)
пошук по сайту
Базилевський Володимир - Микола Зеров (1890–1937). Метеоричний слід

Упорядник і автор літературно-критичних розвідок, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Володимир БАЗИЛЕВСЬКИЙ

читати далі »

Олійник Борис - Вірші

читати далі »

Чирков Олег - «Історичний атлас України» – якісно новий рівень українознавчої історичної картографії

У листопаді 2011 р. у книгарнях з’явився «Історичний атлас України» [1]. Видання давно очікувалося, бо інформація про його підготовку з’являлася в публікаціях ще від часів «розвинутого соціалізму». Пройшла перебудова, розпався СРСР, відбулося становлення незалежної України, опубліковано нові, не цензуровані Москвою історичні праці про українство, поширилися новітні комп’ютерні технології у картографії, але історичний атлас України все не з’являвся. Лише тепер, через 20 років після проголошення незалежності, Україна одержала власний комплексний історичний атлас – працю національного престижу, що узагальнює і демонструє досягнення української науки в галузі історії України та української історичної картографії. Щоправда, минуле України ХІV–ХХ ст. ще чекає свого висвітлення у наступних томах атласу.

читати далі »

ННДІУВІ - До духовних скарбів України (із досвіду роботи Київського міського будинку вчителя)

Є будинки, доля яких є віддзеркаленням долі народу. У буремні роки починалася вона, у їхніх стінах відбувалися доленосні події, там творилася історія країни, нації... Таким свідком творення справжньої української держави є і ця красива, ошатна, велична будівля у Києві на славній старовинній Володимирській вулиці.

читати далі »

Єрмоленко Світлана - Золота нитка пісенної традиції

Рецензія на книгу «Пісенний світ українознавства (Збірник народних, календарно-обрядових та авторських пісень для дітей та дорослих)» / Упорядник В.П. Коротя-Ковальська. – Кам’янець-Подільський: ПП «Медобори-2006», 2011. – 272 с.; іл.

читати далі »

ННДІУВІ - Журнал «Українознавство»: покажчик змісту номерів 1–4 за 2011 р.

Упорядник відділ наукових комунікацій

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet