головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2011   Число: #4(41)
пошук по сайту
Фігурний Юрій - Нищення за часів СРСР української етнічної самобутності (українськості) на прикладі упослідження традиційної культури українців-поліщуків Київського Полісся

Рецензія на книгу В. К. Борисенко «Така житка…: культура повсякдення українців Чорнобильського Полісся (за матеріалами етнографічної експедиції 1994 р.)». – К.: Вд «Стилос», 2011. – 224 с.)

читати далі »

Баран Володимир - Рецензія

Рецензія на монографію Фігурного Ю. С. «Українські етнічні, державотворчі і націєтворчі процеси (середина XVI – середина XVII ст.) в українознавчому вимірі». – К.: ННДІУВІ, 2011. – 142 с.

читати далі »

Дідух Людмила - Філософія історичного буття світового українства: нариси науково-просвітницької діяльності української діаспори в Болгарії

Співавтор

Оксана Іванченко - науковий співробітник відділу всесвітньої історії ННДІУВІ

Рецензія на монографію Антоніни Якімової «Українці в Болгарії: філософія історичного буття». – Софія, 2011. – 100 с.)

читати далі »

Хворостецький Валерій - Душа в книзі, або шлях до світочів

Рецензія на книгу Квач Р.С. «Світочі Почаєва». – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 192 с.)

читати далі »

Пономаренко Ангеліна - Всеросійський майстер-клас учителів рідних мов

20–24 листопада 2011 р. у м. Москві відбувся V Всеросійський майстер-клас учителів рідних мов, зініційований Комітетом Державної Думи Російської Федерації у справах національностей, Міністерством освіти і науки Росії, Міністерством регіонального розвитку Росії, Федеральним інститутом розвитку освіти, АНО «Інститут національних проблем освіти», видавництвом «Дрофа». Мета заходу – розвиток творчої активності педагогічних працівників, підтримка нових технологій в організації освітнього процесу, підвищення методичної культури, популяризація професії вчителя. Провідного наукового співробітника відділу української філології ННДІУВІ А.Пономаренко було запрошено для участі в роботі журі Всеросійського майстер-класу, яке очолював доктор філологічних наук, професор Д.Насилов, головний науковий співробітник ІНПО.

читати далі »

Івашина Наталія - Шкільна Рада при УКК США

Шкільна Рада при Українському Конгресовому Комітеті Америки є центральним органом шкіл українознавства. Вона розробляє методичні рекомендації для шкіл, що знаходяться під її опікою, – а це 35 шкіл, 400 учителів та понад 2,5 тис. учнів, дає поради, перевіряє та видає підручники тощо. Станом на грудень 2011 р. всього в США нараховується близько 50 українознавчих шкіл без врахування суботніх та недільних шкіл при окремих церковних парафіях.

читати далі »

Івашина Наталія - Українознавчі заходи в США

19 вересня 2011 р. в Українському інституті Америки відбувся семінар-зустріч делегації Міністерства охорони здоров’я України на чолі з першим заступником міністра Раїсою Мойсеєнко з керівництвом Асоціації українських лікарів Америки. Головна тема зустрічі – обговорення актуальних проблем реформування системи охорони здоров’я в Україні та налагодження співпраці з українськими лікарями США та Канади з метою сприяння цим реформам.

читати далі »

Пасемко Іван - Україністи Росії в гостях у ННДІУВІ

23 серпня 2011 р. делегати V Всесвітнього форуму українців із Башкортостану, Саратова та Санкт-Петербурга на запрошення директора ННДІУВІ проф. Петра Кононенка побували у Національному науково-дослідному інституті українознавства та всесвітньої історії...

читати далі »

Шевченко Тетяна - Огляд міжнародних наукових конференцій

19–20 вересня 2011 р. у Москві відбулася міжнародна конференція «Росія як частина Європи», організована Фондом Герди Хенкель та Німецьким історичним інститутом у Москві.

читати далі »

Шкрібляк Петро - Науково-практичні конференції на Прикарпатті та Буковині

Упродовж останнього місяця літа 2011 р., місяця відзначення 20-річчя проголошення незалежності України, на Івано-Франківщині і Буковині відбулись науково-практичні конференції, у роботі яких брали активну участь науковці відділення «Філія Гуцульщина» Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії.

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet