головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2007   Число: #4(25)
пошук по сайту
НДІУ - Вшанування пам’яті жертв і постраждалих від голодомору в Україні у 1932-1933 роках

За ініціативою Президента України Віктора Ющенка 30.11.2006 року вийшов Закон України «Про голодомор 1932–1933 років в Україні», де Верховна Рада України постановила вшановувати пам’ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами голодомору, відзначаючи, що ця трагедія офіційно заперечувалася владою СРСР, а потім – урядом незалежної України протягом багатьох десятиріч. Стаття перша цього Закону визнала, що голодомор 1932–1933 років в Україні є геноцидом українського народу. Стаття друга підкреслює, що публічне заперечення голодомору 32–33 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів його жертв, приниженням гідності українського народу і є протиправним. У статті третій говориться про те, що органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані реалізувати державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу...

читати далі »

Пасемко Іван - Часопростори української освіти

У Товаристві “Знання” України під егідою Міністерства освіти і науки України, НДІ українознавства, Товариства “Знання” України та Центру “Українознавство” у червні поточного (2007) року побачила світ феноменальна річ двох авторів – Петра Кононенка та Тараса Кононенка – “Українська освіта у світовому часопросторі” (Товариство “Знання”. – Київ, 2007 р.). Це подія в українському освітньому житті. Але, на жаль, наклад видання – лише 300 примірників. Цього для ВНЗ, гімназій, коледжів, середніх спеціальних освітніх закладів та численних ЗНЗ, для районних, міських, обласних та республіканських бібліотек лише самої столиці занадто мало. А скільки таких освітніх центрів на Київщині, в регіонах Буковини, Волині, Галичини, Донеччини, Слобожанщини, Таврії та в областях України, де це видання стало б настільним підручником більшості педагогів?! Щоправда, один з його авторів любить висловлюватись: “Головне – створити та віддрукувати, а якщо комусь потрібно більше примірників, хай випускає новий наклад, і всі проблеми розв’яжуться”...

читати далі »

Фігурний Юрій - Він дружив з мудрістю. (До першої роковини від дня смерті Володимира Шевченка)

У статті досліджується життєвий та творчий шлях визначного національного філософа і вченого-українознавця В. Шевченка.

Ключові слова: Україна, українознавство, філософія, освіта, культура.

Он дружил с мудростью (К первой годовщине со дня смерти Владимира Шевченко)

В статье исследуется жизненный и творческий путь известного национального философа, ученого-украиноведа В. Шевченко.

Ключевые слова: Украина, украиноведение, философия, образование, культура.

He was friends with wisdom (To the first anniversaries from the day of death of Volodymyr Shevchenko)

The vital and creative way of prominent national philosopher and scientist ukrainoznavtsa V. Shevchenko is explored in the article.

Key words: Ukraine, Ukraine studies, philosophi, education, culture.

читати далі »

Єржабкова Бланка - Невтомна натхненниця жіночого руху

Маємо перед собою другу частину хрестоматійної трилогії зі спадщини Софії Русової, поява якої є результатом невтомної роботи обох упорядниць, доценток кафедри педагогіки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в Івано-Франківську. Перший том побачив світ у ювілейному 2006 р. (з нагоди 150-ї річниці від дня народження С.Русової) і включав невеликі за обсягом праці з розвитку теорії та практики рідномовного шкільництва, дошкільної та позашкільної освіти, оприлюднених переважно на сторінках західноукраїнських періодичних видань і часописів українського зарубіжжя 1920-х – 1930-х років. Том другий включає статті, тексти і виступи С.Русової, меморандуми та її звернення до різних міжнародних інституцій, у яких, за словами дослідниць, „актуалізується „жіноче питання”, зокрема порушуються проблеми місця і ролі жінки в соціально-культурних процесах, вихованні дітей і молоді, а також публікації про неї політичних, громадських, культурно-освітніх діячів і педагогів ХХ ст.”...

читати далі »

Клапчук Сергій - Унікальне дослідження з українознавства

(Гомотюк О.Є. Злет і трагедія українознавства на зламі епох (90-ті роки ХІХ ст. – перша третина ХХ ст.). – Тернопіль: Економічна думка, 2007. – 552 с.)

читати далі »

Ткаченко Віктор - «Місто на березі вічності»

(Ричка Володимир. «Київ – другий Єрусалим» (З історії політичної думки та ідеології середньовічної Русі). –– К.: Інститут історії України НАН України, 2005. – 243 с.)

читати далі »

Пасемко Іван - Франкові Нагуєвичі гаряче приймали учасників всеукраїнського літературно-мистецького свята “Я син народа, що вгору йде”

Всеукраїнське літературно-мистецьке свято під гаслом “Я син народа, що вгору йде” відбулося у рідному селі Івана Франка Нагуєвичах на Львівщині упродовж 1 – 2 вересня 2007 року...

читати далі »

Кравченко Оксана - Презентація монографії С. Я. Єрмоленко «Мова і українознавчий світогляд»

16 листопада 2007 р. у Науково-дослідному інституті українознавства відбулося засідання «круглого столу», присвячене визначній науковій події – виходу в світ монографії Світлани Яківни Єрмоленко «Мова і українознавчий світогляд»...

читати далі »

НДІУ - Сценарій презентації навчальних посібників “Українознавство” (V–IX кл.) і посібників для виховної роботи (VIII–XI кл.)

читати далі »

Андреєва Катерина - Цикл турнірів честі «Зірка Пересвіту»

У статті розглядається явище бойового мистецтва як засіб популяризації нації, створення його українського центру, ідея проведення циклу турнірів честі „Зірка Пересвіту”.

Ключові слова: ідея, бойове мистецтво, виховання, нація, Перетворений Світогляд, турнір честі «Зірка Пересвіту».

Цикл турниров чести «Звезда Пересвита»

В статье рассматривается явление боевого искусства как способ популяризации нации, создание его украинского центра, идея проведения турниров чести «Звезда Пересвита».

Ключевые слова: идея, боевое искусство, воспитание, нация, Измененное Мировоззрение, турнир чести «Звезда Пересвита».

The cycle of tournaments of honor “Star of Peresvit”

In the article is being examined the phenomenon of martial art as a way of polarization of nation and creation of its Ukrainian center. The idea of holding of cycle of tournaments of honor “Star of Peresvit”.

Key words: idea, martial art, training, nation, Changed Ideology, tournament of honor « Star of Peresvit».

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet