головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2001   Число: #1(1)
пошук по сайту
Крушельницька Лариса - До 75-Річчя Володимира Даниловича Барана

Відомому українському вченому – члену-кореспонденту НАН України, доктору історичних наук, професору, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки Володимиру Даниловичу Барану скоро виповниться 75 років.

читати далі »

Конєва Ярослава - Академік Петро Кононенко

31 травня 2001р. виповнилося 70 років від дня народження відомого вченого-українознавця, поета і літературознавця, громадського діяча, директора Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України професора Петра Кононенка. Ім’я ювіляра сьогодні широко відоме не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де тепер живуть і працюють українці. Енциклопедизм мислення, принциповість, глибоко науковий підхід до проблеми становлення й розвитку українознавства як науки і методології пізнання і самопізнання українського народу викликають глибоку повагу до особи ювіляра і його доробку. Науковці, освітяни, усі патріоти в Україні її діаспорі щиросердно вітають Петра Петровича Кононенка з ювілеєм і зичать на довгі роки козацького здоров’я, нових злетів на ниві українознавства і літератури, добра і щастя в житті!

читати далі »

Барабаш Світлана - …Та долю іншу він обрав – душі неспокій!

Співавтори:

Погрібний Анатолій

Пасемко Іван

Федоренко Євген

У вирі бурхливого сьогодення є категорії особливо привабливих своєю творчістю людей, неспокійних і незламних особистостей, хто, переступивши навіть поріг дошкілля, вже тоді мимоволі визначає чи обирає свою житейську магістраль, шлях чи долю творчого неспокою. Така доля, без сумнівів, судилася вихідцеві з благословенної Чернігівщини Петрові Кононенку, нині знаному академікові, поетові, відомому авторитетові у царині гуманітарних наук, хто перш за все реанімував, а можливо, заново розбудував на межі тисячоліть особливо важливу для всього світового українства науку – українознавство, змусив замислитися мільйони наших співвітчизників як на своїй матірній землі, так і на багатьох континентах планети над тим, хто ми, яка історична місія українства, що ж таке українознавство...

читати далі »

Пасемко Іван - П’ятдесятирічний ювілей УВАН у США

Цими днями на ім’я директора НДІ українознавства Міністерства освіти і науки України проф. Петра Кононенка надійшла невелика поштова посилка з Української Вільної Академії Наук (УВАН) у США, де серед інших матеріалів було і ювілейне число 24 – 2000 академічного щорічника “НОВИНИ З АКАДЕМІЇ”, що майже повністю присвячені півстолітньому ювілеєві цієї української наукової інституції на американському континенті.

читати далі »

Лопушанська Галина - Історія і майбутнє

1081 року у Львові було створено Руське педагогічне товариство, котре стало першою українською культурно-освітньою організацією в Галичині. Вона взялася за практичне розв’язання проблем українського шкільництва, виправлення дискримінаційної щодо української політики з боку польської крайової та австрійської урядової влади. Як у столиці провінції, у Львові було створено декілька українських шкіл, жіночу гімназію та бурсу для бідних дітей. Відсоток учнів-українців в учительських семінаріях порівняно з поляками був таким малим, що українцям загрожувало в ближній перспективі опинитися без кадрів. І тільки в 1903 р. шкільна влада дозволила відкрити у Львові приватну жіночу семінарію з українською мовою навчання...

читати далі »

НДІУ - Нові видання з українознавства

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet